vynuoges

Retas šuns ar katės šeimininkas žino, kad naminiams augintiniams kenkia vynuogės ar razinos,  bei pastarųjų turintys produktai.

Suėdus jų, gali išsivystyti ūmus inkstų pažeidimas . Praktikoje, užfiksuojami apsinuodijimai tik šunų tarpe, tačiau atsitiktinai galima toksikozė katėms, šeškams. Nėra svarbu koks gyvūno amžius, veislė, lytis, kad šis apsinuodytų. Augintiniai, sergantys inkstų ligomis, priskiriami padidintos rizikos grupei išsivystyti ūmiam inkstų pažeidimui.  Apsinuodijimo vynuogėmis, razinomis etiologija neaiški. Įprastai, praėjus 12 valandų po produkto suėdimo, pasireiškia vėmimas. Be pastarojo gali būti ir daugiau klinikinių požymių leidžiančių įtarti ūmų inkstų pažeidimą: mieguistumas, anoreksija, viduriavimas, padidėjęs šlapimo išskyrimas, pilvo skausmo požymiai, ataksija, silpnumas, dehidracija. 

Galimos komplikacijos:

  Neurologiniai reiškiniai (dėl uremijos);

  Metastazinė mineralizacija (inkstai, širdis, kraujagyslės, plaučiai);

  Pankreatitas.

Gyvūnai gali nugaišti, gydant išgyvena tik apie 50%.

 

Mes naudojame slapukus

Savo svetainėje naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir vartotojo patirtį (sekimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad jei juos atmesite, gali būti, kad negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.