plaukagrauzis

Erkės ir blusos aktyviausiai gyvūnus puola balandžio - gegužės ir rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais. Dažnai besikreipiantys į veterinarijos kliniką šunų ir kačių šeimininkai skundžiasi, kad jo augintinis pradėjo labai kąsytis, ypač nugaros srytį ties uodegos pašakniu, šioje srytyje paraudę, yra spuogelių, tokia problema jau buvo pavasarį, o dabar pasikartojo.

Pasiteiravus ,kada paskutinį kartą naudojo preparatus nuo ektoparazitų, dažniausiai išgirstu atsakymą, kaip ir reikėjo – pavasarį ir daugiau nepakartojo. Taigi, apie 70-80 proc. alerginių dermatitų šunims ir katėms sukelia ektoparazitai, tokie kaip blusos,pūkagraužiai, utelės, pleiskanų erkutės cheiletėlijos.

Užsikrėtęs ektoparazitais gyvūnas pradeda labai stipriai kąsytis, pažeistos vietos parausta.

Besikasydamas odą pats šuo ar katinas ją stipriai traumuoja, prisideda pūlinės bakterijos ir oda gali net supūliuoti. Tokios vietos šlapiuoja, turi blogą kvapą, gyvūnui skauda prilietus.

Dar viena problema, kad blusos yra tarpinis ploksčiųjų kirminų (kaspinuočių) Dipylidium caninum šeimininkas. Besikasydamas gyvūnas nuryja užkrėstą blusą ir žarnyne išsivysto helmintas siekiantis iki 1 m., o kartais ir daugiau.Baisu ir pagalvoti kai tokių kirminų pas jūsų augintinį gyvena net keletas.

Tai ypač aktualu per žiemą tik namuose laikomoms katėms, o atėjus vasarai , kai kurias, šeimininkai išsiveža į sodą ar šiaip į gamtą, nors profilaktika nuo ektoparzitų pamiršta pasirūpinti. Arba mano, kad per keletą dienų gyvūnas blusomis nespės užsikrėsti. Minėti ektoparazitai labai prisitaikė prie gyvenimo sąlygų, ir kartais jų kiaušinėlių galime su avalyne ar kitu būdu atsinešti į namus.

blusaTurėjome atvejų, kai blusomis užsikrėtė tik namuose laikomas persų katinas, niekada nebuvęs lauke ir neturėjęs kontakto su kitais gyvūnais.

Taigi praėjus vasaros atostogoms, nepamirškime pasirūpinti savo augintiniais.

Prieš įsigydami bet kokį preparatą nuo ektoparazitų, pirmiausiai pasidomėkite kiek laiko jis apsaugos jūsų augintinį. Dažniausiai net ir kaina priklauso nuo apsaugos trukmės. Įvairūs preparatai veikia nuo 1 sav. iki keleto mėn. Patarčiau rinktis tuos, kurie ilgai veikia, taip sutaupysite savo laiką ir gyvūnas bus sveikas. Tuo pačiu nepamirškite ir preparatų nuo kirminų.

Geriausiai kai prepratai nuo helmintų ir ektoparazitų naudojami kartu, tuo pačiu metu.

 

Mes naudojame slapukus

Savo svetainėje naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir vartotojo patirtį (sekimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad jei juos atmesite, gali būti, kad negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.