Priežastys katino kastravimui:

  • Pašalinimas nepriimtinas socialinis elgesys toks, kaip šlapimo šlakstymas, kniaukimas.
  • Agresija kitų katinų atžvilgiu.
  • Apsisaugoma nuo nepageidaujamų palikuonių.

Kada kastruoti katiną

Kastravimas atliekamas nuo trijų - šešių mėnesių ir vėliau. 

Norėdami kastruoti katiną Ritos Žilinskienės veterinarijos klinikoje Vilniuje, prieš tai turėtumėte užsiregistruoti operacijai 8 689 89 355.

Katino kastravimo kaina 48 € .

medaus akyslt

Procedūra:

Likus dvylikai valandų iki operacijos katinas turi būti alkinamas.

Tai reiškia, kad katinas negali gauti jokio pašaro operacijos išvakarėse (nuo 21 valandos).

Katinui galima palikti tik vandens.

Kastracija atliekama tik su bendra narkoze (katinas visiškai užmiega). Taip pat suleidžiami ilgo veikimo vaistai nuo skausmo.

Prieš kastravimą pašalinami plaukai mašnelės srityje, dezinfekuojamas operacinis laukas, atliekami odos pjūviai ir pašalinamos sėklidės.

Pjūvio vieta nėra užsiūvama.

Po operacijos katinas paguldomas į šildomą boksą, stebimas jo atsibudimas iš narkozės.

Šeimininkai gali atsiimti katiną praėjus maždaug keturioms valandoms po narkozės suleidimo.

Pilnai po narkozės katinas atsigauna per parą. Parsinešę kastruotą katina namo, paguldykite jį šiltai ir žemai (pvz. ant grindų). Neguldykite apsvaigusio nuo narkozės katino ant sofos, fotelio ar pnš., nes jo koordinacija dar sutrikus, todėl jis gali nukristi ir sunkiai susižeisti.

Tos pačios dienos vakare gali pasiūlyti augintiniui vandens.

Šerti rekomenduojame pradėti tik kitos dienos ryte, pradedant nedidele porcija pašaro. Neišsigąskite jei katinas po narkozės (paros bėgyje) pasišlapins, pasituštins ne vietoje, jį gali pykinti (tai normali reakcija po narkozės).

Tačiau jei katinas keletą dienų po operacijos elgiasi keistai ar šiaip Jums iškyla klausimų, kreipkitės į mus.

Po kastracijos rekomenduojame pradėti šerti pašaru skirtu kastruotiems katinams. Taip sumažinsite riziką katinui nutukti ir susidaryti šlapimo struvitams (šlapimo „smėlis").

Atminkite, kad rizika nutukti padidėja todėl, kad pasikeičia gyvūno medžiagų apykaita, padidėja apetitas. Jūsų, kaip atsakingo už katino sveikatą asmens pareiga, neperšerti gyvūno.

Turite laikytis šėrimo rekomendacijų, nurodytų ant pašaro pakuotės.

Atminkite, kad kiekviena operacija atliekama su pilna narkoze, yra rizikinga.

Operuojami tik sveiki gyvūnai. Jei Jūsų augintinis operacijos dieną jaučiasi blogai, karščiuoja, vemia, viduriuoja, atnešę gyvūną kastravimui, būtinai informuokite mus.

Jūsų pageidavimu prieš operaciją mes galime atlikti kraujo tyrimus.

Kol gyvūnas narkotizuotas, mes galime apkarpyti nagus, išvalyti ausis, apžiūrėti dantis (jei pageidaujate šių paslaugų informuokite prieš operaciją) 

Mes naudojame slapukus

Savo svetainėje naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir vartotojo patirtį (sekimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad jei juos atmesite, gali būti, kad negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.