Kodėl verta sterilizuoti katę:

  • Nebus nepageidaujamų palikuonių.
  • Kiaušidžių cistų, gimdos uždegimo, pieno liaukos navikų..
  •  Išvengsite nemalonaus elgesio ir agresijos rujos metu.

Kada sterilizuoti katę:

Sterilizacija atliekama nuo šešių - aštuonių mėnesių amžiaus. Operacija atliekama nerujojančiom katėm.

Norėdami sterilizuoti katę Ritos Žilinskienės veterinarijos gydykloje, prieš tai turėtumete užsiregistruoti operacijai

8 689 89 355.

Katės sterilizavimo kaina 95 €.

   Procedūra:

Likus dvylikai valandų iki operacijos katė turi būti alkinama.

Tai reiškia, kad katė negali gauti jokio pašaro operacijos išvakarėse (nuo 21 valandos). Katei galima palikti tik vandens. Sterilizacija atliekama su bendra narkoze (katė visiškai užmiega). Taip pat suleidžiami ilgo veikimo vaistai nuo skausmo.

Prieš operaciją pašalinami plaukai pilvo srityje, dezinfekuojamas operacinis laukas, atliekamas pjūvis apie 1,5 - 2 cm ilgio, pašalinus kiaušides ir gimdą, susiūvama.

Paodys siūvamas slapta siūle tirpiais siūlais, todėl po operacijos katei nereikia nešioti gaubto ar drabužėlių, nereikia ištraukti siūlų.

Po operacijos katė paguldoma į šildomą boksą, stebimas jos atsibudimas iš narkozės.

Šeimininkai gali atsiimti katę praėjus maždaug keturioms valandoms po narkozės suleidimo.

Pilnai po narkozės katė atsigauna per parą.

Po operacijos parsinešę katę namo, paguldykite ją šiltai ir žemai (pvz. ant grindų). Neguldykite apsvaigusios nuo narkozės katės ant sofos, fotelio ar kitų auktai esančių vietų, nes jos koordinacija dar sutrikus, todėl ji gali nukristi ir sunkiai susižeisti.

Tos pačios dienos vakare galite pasiūlyti augintiniui vandens.

Šerti rekomenduojame pradėti tik kitos dienos ryte, pradedant nedidele porcija pašaro. Neišsigąskite jei katytė po narkozės (paros bėgyje) pasišlapins, pasituštins ne vietoje, ją gali pykinti (tai normali reakcija po narkozės).

Tačiau jei katė keletą dienų po operacijos elgiasi keistai ar šiaip Jums iškyla klausimų, kreipkitės į mus.

Po sterilizacijos rekomenduojame pradėti šerti pašaru skirtu sterilizuotoms katėms. Taip sumažinsite riziką nutukti ir susidaryti šlapimo struvitams (šlapimo „smėlis“).

Atminkite, kad rizika nutukti padidėja todėl. kad sulėtėja gyvūno medžiagų apykaita, padidėja apetitas.

Jūsų, kaip atsakingo už katės sveikatą, pareiga - neperšerti gyvūno, turėtumėte laikytis šėrimo rekomendacijų, nurodytų ant pašaro pakuotės.

Operuojami tik sveiki gyvūnai. Jei Jūsų augintinė operacijos dieną jaučiasi blogai, karščiuoja, vemia, viduriuoja, atnešę katę sterilizacijai, būtinai informuokite mus.

Jūsų pageidavimu prieš operaciją mes galime atlikti kraujo tyrimus.

Kol gyvūnas narkotizuotas, mes galime apkarpyti nagus, išvalyti ausis, apžiūrėti dantis (jei pageidaujate šių paslaugų informuokite prieš operaciją).

Mes naudojame slapukus

Savo svetainėje naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir vartotojo patirtį (sekimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad jei juos atmesite, gali būti, kad negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.