Gerai žinoma, kad pasyvus rūkymas kenkia tiek žmogaus, tiek ir naminių augintinių sveikatai. Tokie pat kenksmingi yra tabako ar nikotino išskiriami produktai.

 Naminiaiguglas medaus akys gyvūnai (ir vaikai) gali surasti cigarečių ar cigarų nuorūkas, pelenus, nikotino gumą, kramtomą tabaką ir jų paragauti. Ypač smalsūs yra šuniukai. Katės gi, daugiau žaidžia su nuorūkomis, nei jas ėda.

Visi išvardinti produktai turi savyje nikotino, galinčio pakenkti gyvūno organizmui ir net sukelti gaišimą (pakanka net labai mažo kiekio). Žinant tai, būtina saugiai paslėpti nikotino turinčius produktus nuo augintinių.

Pažymėtina, kad cigarečių dūmai yra stiprus dirgiklis gyvūno kvėpavimo takams, galintis įtakoti dusulio pasireiškimą.

 Klinikiniai požymiai apsinuodijus:

Pirmas pasireiškiantis požymis prarijus tabako/nikotino yra vėmimas. Jis pastebimas praėjus valandai po suėdimo. Taip pat gali prasidėti viduriavimas, drebulys ar trankymasis, seilėtekis, vyzdžių susitraukimas, susijaudinimas, klausos ar regos haliucinacijos, keistas elgesys, priepuoliai, mirtis.

Įmanomas labai stiprus apsinuodijimas nikotinu net nuo labai menkos dozės, nepriklausomai koks yra gyvūno svoris.

Pastebėjus ar įtarus, jog augintinis suėdė nikotino turintį produktą, būtina kaip galima greičiau kreiptis į veterinarijos gydytoją. Jei įmanoma, nurodykite koks tai produktas ir apytikslis praryto nikotino kiekis, nes tai svarbu taikant gydymą. Kuo ankščiau gyvūno organizmas atsikrato nikotino (vemiant ar skilimo metu kepenyse), tuo geresnė prognozė.

Iš skrandžio nikotinas silpnai rezorbuojamas, bet tabakas gali jį stipriai dirginti. Nikotinas gerai absorbuojams plonajame žarnyne, tad būtina greičiau stabdyti jo patekimą į sisteminę kraujotaką . Toksinas pilnai pasišalina iš organizmo per 16h.

 

Mes naudojame slapukus

Savo svetainėje naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir vartotojo patirtį (sekimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad jei juos atmesite, gali būti, kad negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.