minkis

Yra daugybė dalykų, kurie gali būti nuodingi naminiams gyvūnams. Didžioji jų dalis  mus   lydi buityje - chemikalai, valikliai, medikamentai, augalai, net kai kurie maisto produktai. Jie   gali pridaryti žalos ne tik žmonių, bet ir augintinių sveikatai.

Pabrėžtina, kad ne viskas, kas tinka   mums, tinka gyvūnams. Taigi, geriausia laikyti produktus, augalus, net jei jie atrodo visai nepavojingi, augintiniams nepasiekiamoje vietoje. Geriausia būtų apsaugoti savo gyvūną tiek   nuo namuose, tiek nuo lauke esančių toksinų.

Net iki 90% šunų apsinuodija suėdę namuose esančių kenksmingų produktų.

Nemanykite, jog gyvūnas „žino“, kas jam kenksminga. Tiek šunys, tiek katės negali atskirti   žalingos medžiagos nuo saugios. Dažniausiai mirtinai kenksmingos medžiagos gardžiai kvepia ir pasižymi puikiu skoniu augintiniams.

Labai svarbu saugoti šunį ar katę nuo tokių nuodų, kuriuos jis gali praryti, sukramtyti ar paliesti. Jei įmanoma, išsaugokite visus   įpakavimus ir etiketes. Pakuotėje gali būti informacinis lapelis apie pagrindinę sudedamąją dalį, potencialų toksiną, ir gydymą.

Pavyzdžiui, jei gyvūnas suėda žiurknuodžių, yra svarbu veterinarą informuoti kokios rūšies ir pavadinimo nuodas, ne tik nurodyti patį faktą apie apsinuodijimą. Jei augintinis suėdė augalą ar jo dalį, reiktų išsaugoti jo lapus, žiedus, šakeles, stiebą. Skirtingų toksinų galima aptikti skirtingose to paties augalo dalyse. Identifikavus potencialius toksinus, galima sėkmingai taikyti specifinę terapiją.

Apsinuodijimas vaistais

Apsinuodijimas žiurkių nuodais (rodenticidais)

Apsinuodijimas šokoladu

Apsinuodijimas vynuogėmis ir razinomis

Apsinuodijimas augalais

Apsinuodijimas nikotinu

Apsinuodijimas grybais graikiniais riešutais kaštonais gilėmis

Gyvačių įkandimai

Bičių įgėlimai

 

Mes naudojame slapukus

Savo svetainėje naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir vartotojo patirtį (sekimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad jei juos atmesite, gali būti, kad negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.