Tobulėjant medicininei technikai vis plačiau jos naujovės ir galimybės pritaikomos smulkių gyvūnų veterinarijoje. Per tiek laiko įsitikinome, kad tai pakankamai paprastas, saugus ir neskausmingas būdas nustatyti ne tik vaikingumą ankstyvose stadijose, bet ir su juo susijusias įvairias patologijas. Įprastai šis tyrimas atliekamas greitai, tiriamas gyvūnas nepatiria streso, nenaudojami raminantys medikamentai. Dėl šių priežasčių echoskopija labai dažnai naudojama smulkių gyvūnų veterinarinėje praktikoje.

cichuachua vaikingumas

Šiuolaikiniu echoskopu patelėms nėštumą galimą nustatyti jau nuo 20-25 d. po kergimo.

Tai svarbu, nes vaikingai patelei turi būti pakeistas šėrimas, nutrauktos treniruotės, varžybos. Kai kurioms patelėms, ypač stambių veislių, vaikingumo išorinių požymių galima ir nepastebėti iki pat vaikingumo pabaigos, ypač jeigu vaisius vienas. Tai nustyti galima tik echoskopu. Kartais rujos metu patelės pabėga ir grįžta po kelių valandų. Tuomet šeimininkui lieka tik spelioti dėl ,, šeimos pagausėjimo”. Į šį klausimą galima atsakyti ištyrus echoskopu po 20-25 dienų.

Rita Žilinskienė

Echoskopuojant taip pat galima stebėti ar embrionai vystosi, jų gyvybingumą. Nuo 30 vaikingumo dienos jau matosi vaisių judesiai, širdies plakimas. Galima atlikti matavimus. Tirti patelę ypač svarbu jei ji vaikingumo metu suserga ar patiria traumą. Šį tyrimą tikslinga atlikti jeigu sukergtai kalei ar katei atsiranda gausios kraujingos išskyros iš lytinių takų, patelei pakyla kūno temperatūra auksčiau 39 laipsnių, nustoja ėsti, apsinuodija ir t.t.

Pvz.: tyrėme 3 metų amžiaus 35 dienų vaikingumo kalę, ji jautėsi prastai, viduriavo, vėmė, neėdė. Toks stovis tęsėsi 2 sav. Tačiau stebint echoskopu nustatėme, kad embrionai gyvi, vystosi ir auga. Kalė pasveiko ir atsivedė 5 šunelius.

Tiriamo gyvūno savininko pageidavimu, vaizdą , kuris matomas ekrane galime užfiksuoti nuotraukoje, todėl echoskopuojant pacientą kitą kartą tyrimo duomenis galima palyginti su buvusiais. Echoskopijos nuotraukas galime persiųsti internetu. Šiuo metu tai ypač svarbu veisėjams, kurie veža savo augintines kergimui į užsienį. Nustačius vaikingumą informuojmas patino savininkas.

Echoskopo pagalba reikalinga ir diagnozuojant gimdymo patologijas.

Pvz.: naktį kalė atsivedė 4 šunelius, po to nurimo, tačiau nenorėjo vaiksčioti, jautėsi prastai, neėdė. Praėjus 5 val. po paskutinio šuniuko atsivedimo ryte šeimininkai kreipėsi į gydyklą. Echoskopu nustatėme, kad dar yra vienas šunelis, tačiau jau negyvas. Kalė buvo skubiai operuota.

 Manome, kad echoskopija yra greitas ir visiems prieinamas tyrimas, suteikiantis daug informacijos apie mūsų augintinių sveikatą.

Mes naudojame slapukus

Savo svetainėje naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir vartotojo patirtį (sekimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad jei juos atmesite, gali būti, kad negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.