Atliekame gyvūnų identifikavimą mikroschemomis (mikročipais).

skanerisTai atliekama panašiai kaip skiepai – mikroschema įvedama į paodį neskausmingos injekcijos pagalba.

Duomenys apie gyvūną ir jo savininką talpinami internetu į Gyvūnų augintinių registro duomenų bazę.

Jūsų mylimam gyvūnui pabėgus ar pasiklydus, jo identifikacijos numeris padės rasti šeimininkus ir sugrįšti namo. 

Informacija dėl gyvūnų ženklinimo ir registravimo

Primename, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimas, kuris nurodo, kad visi Lietuvoje laikomi šunys, katės ir šeškai turi būti paženklinti mikroschemomis ir jų duomenys patalpinti į GYVŪNŲ AUGINTINIŲ REGISTRĄ (kurį administruoja VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras).

1.   Kiekvienas gyvūno augintinio savininkas yra pats atsakingas už šuns, katės ar šeško įregistravimą į Gyvūnų augintinių registrą. Kitam gyvūno savininkui ar laikytojui galima perduoti tik Gyvūnų augintinių registre įregistruotą šunį, katę ar šešką.

2.   Šunys, katės ir šeškai, kurie paženklinti mikroschema po 2016 m. sausio 1 d., turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo jų paženklinimo mikroschema. Jaunikliai, gimę po 2016 m. sausio 1 d., turi būti paženklinti mikroschema iki 4 mėn amžiaus, bet ne vėliau nei jie bus perduodami naujam savininkui.

3.   Iki 2015 m. gruodžio 31 d. mikroschema paženklinti šunys, katės ir šeškai, turi būti įregistruojami Gyvūnų augintinių registre iki 2017 m. balandžio 1 d., bet ne vėliau kaip iki šuns, katės ar šeško perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

4.   Šunys, katės ir šeškai, atvežti į Lietuvos Respubliką iš Europos Sąjungos ir trečiųjų valstybių, turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre per 14 dienų nuo atvežimo.

Mūsų veterinarijos gydykloje galima suženklinti ir įregistruoti gyvūną augintinį

Kai gyvūnas jau paženklintas mikroschema iki 2016m. sausio 1 d. : 

Gyvūną įregistruoti į Valstybinį gyvūnų augintinių registrą galima mūsų veterinarijos gydykloje -  kaina 8 eur. 

Savininkas atvyksta į gydyklą su gyvūnu, kur patikrinamas mikroschemos veikimas ir gyvūno tapatybė. Privaloma atsinešti turimus dokumentus apie gyvūno ženklinimą, gyvūno augintinio pasą, kilmės liudijimą (jei turima).

Gyvūno savininkas privalo pateikti savo asmens dokumentą (vairuotojo pažymėjimą, pasą arba  ID kortelę) ir užpildyti  PRAŠYMĄ DĖL GYVŪNO AUGINTINIO ŽENKLINIMO IR ĮREGISTRAVIMO.

Kai gyvūnas dar nepaženklintas mikroschema: 

Savininkas atvyksta į gydyklą su gyvūnu, su savimi privalo atsinešti turimus gyvūno  dokumentus, gyvūno kilmės liudijimą ( jei turima) ir savo asmens dokumentą (vairuotojo pažymėjimą, pasą arba ID kortelę). Po to, kai užpildysite PRAŠYMĄ DĖL GYVŪNO AUGINTINIO ŽENKLINIMO IR ĮREGISTRAVIMO , vet.gydytojas implantuos mikroschemą gyvūnui ir duomenis apie savininką ir jo augintinį suves į GYVŪNŲ AUGINTINIŲ REGISTRĄ.  Šios paslaugos kaina 23 eur.

Gyvūno registravimo ir čipavimo paslaugoms būtina užsiregistruoti

tel. +370 5 2387371, +370 689 89355