foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

8-689-89355
vetcentras@gmail.com
Susisiekite su mumis

Veterinarijos gydyklaVeterinarijos praktikoje pasitaiko atvejų, kuomet sutrikus augintinio virškinimui ar vemiant, šeimininkas griebiasi degtinės girdymo. Kartais juokaujant, kompanijose, gyvūnai yra sąmoningai girdomi alkoholiu. Reikia suprasti, kad augintiniams alkoholis yra kenksmingas. Dažniausiai apsinuodija šunys, tačiau gali ir katės. Nėra svarbu kokios lyties, veislės ar amžiaus yra gyvūnas.

Apsinuodijus alkoholiu būdingas vėmimas, mieguistumas, ataksija, silpnumas, acidozė. Įprastai, gyvūno šeimininkai pastebi stiprų vėmimą, sutrikusią orientaciją, vokalizaciją (kniaukimą, lojimą, cypimą). Sunkesniais atvejais pasireiškia kvėpavimo sutrikimas, traukuliai, raumenų drebėjimas, koma. Galimos komplikacijos:

  • Aspiracinė pneumonija;
  • Inkstų pakenkimas (rečiau);
  • Kepenų pažeidimas (rečiau)

Svarbu žinoti, kad daugelis išvardintų požymių gali būti būdingi ir įvairiems kitiems gyvūnų susirgimas. Tad pastebėjus kažką neįprasto, būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją ir nesiimti savigydos. Atminkite, jog gyvūno nosies drėgmė, sausumas – nėra patikimas sveikatos rodiklis. Patikimiausiai kūno temperatūra yra nustatoma termometru. Normali šuns, katės kūno temperatūra yra 37,5 – 39,0 laipsniai Celsijaus.

Prisiminkite, jog naminiai gyvūnai yra lyg maži vaikai, tad visas vaistines priemones reikia laikyti jiems nepasiekiamoje vietoje.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukasCopyright © 2018 Ritos Žilinskienės Veterinarijos gydykla