foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

8-689-89355
vetcentras@gmail.com
Susisiekite su mumis

Veterinarijos gydyklaDažniausiai šokoladu apsinuodija šunys (įvairaus amžiaus, veislės, lyties), tačiau jautrūs ir kitų rūšių gyvūnai. Dažniausiai apsinuodijama per šventes (Velykas, Kalėdas, šv. Valentiną). Pagrindinė priežastis yra neribotas šėrimas stalo gardumynais arba, kai gyvūnas randa didelį kiekį šokolado ir jį suėda.

Pagrindinė šokolado sudedamoji dalis yra metilksantinas-teobrominas, antra –kofeinas, taip pat cukrūs ir riebalai. Būtent teobrominas ir sukelia apsinuodijimą.

Klinikinius požymius nulemia suėsto šokolado kiekis, bei jo rūšis. Žaliaviniame šokolade teobromino yra apie 15 mg/g, pieniškame – apie 1,5 mg/g. Kakavos milteliuose yra 1-3% teobromino. Gyvūnų tarpe vyrauja individualus jautrumas. Augintiniams, turintiems problemų su širdimi ar kenčiantiems nuo traukulių priepuolių, požymiai gali būti intensyvesni.

Klinikiniai požymiai gali pasireikšti per 6-12 valandų po šokolado suėdimo. Dažniausiai iš anamnezės veterinarijos gydytojas sužino, kad gyvūnas nesenai prarijo šokolado produktų. Pradiniai simptomai - padidėjęs troškulys, vėmimas, susijaudinimas, nervingumas, viduriavimas ar išputimas. Toksikozei progresuojant galima poliurija (dažnas šlapinimasis), raumenų drebulys, ataksija, traukuliai, koma. Nedažnai, tačiau kai kurie gyvūnai su nedideliais klinikiniais požymiais, gali staiga nugaišti, dėl letalios širdies aritmijos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukasCopyright © 2018 Ritos Žilinskienės Veterinarijos gydykla