foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

8-689-89355
vetcentras@gmail.com
Susisiekite su mumis

Veterinarijos gydyklaMinkisYra daugybė dalykų, kurie gali būti nuodingi naminiams gyvūnams. Didžioji jų dalis  mus   lydi buityje - chemikalai, valikliai, medikamentai, augalai, net kai kurie maisto produktai. Jie   gali pridaryti žalos ne tik žmogui, bet ir augintiniams.

Pabrėžtina, kad ne viskas, kas tinka   mums, tinka gyvūnams. Taigi, geriausia laikyti produktus, augalus, net jei jie atrodo visai   nepavojingi, augintiniams nepasiekiamoje vietoje. Geriausia būtų apsaugoti savo gyvūną tiek   nuo namuose, tiek nuo lauke esančių toksinų.

Net iki 90% šunų apsinuodija suėdę namuose esančių kenksmingų produktų.           

Nemanykite, jog gyvūnas „žino“, kas jam kenksminga. Tiek šunys, tiek katės negali atskirti   žalingos medžiagos nuo saugios. Dažniausiai mirtinai kenksmingos medžiagos gardžiai   kvepia ir pasižymi puikiu skoniu augintiniams.

Labai svarbu saugoti augintinį nuo tokių   nuodų, kuriuos jis gali praryti, sukramtyti ar paliesti. Jei įmanoma, išsaugokite visus   įpakavimus ir etiketes. Pakuotėje gali būti informacinis lapelis apie pagrindinę sudedamąją dalį, potencialų toksiną, ir gydymą.

Pavyzdžiui, jei gyvūnas suėda žiurknuodžių, yra svarbu veterinarą informuoti kokios rūšies ir pavadinimo nuodas, ne tik nurodyti patį faktą apie apsinuodijimą. Jei augintinis suėdė augalą ar jo dalį, reiktų išsaugoti jo lapus, žiedus, šakeles, stiebą. Skirtingų toksinų galima aptikti skirtingose to paties augalo dalyse. Identifikavus potencialius toksinus, galima sėkmingai taikyti specifinę terapiją.

Šunų ir kačių apsinuodijimas vaistais

Apsinuodijimas šokoladu | Ksilitoliu (saldikliu) | Druska

Apsinuodijimas žiurkių nuodais (rodenticidais)

Apsinuodijimas vynuogėmis ir razinomis

Apsinuodijimas grybais | Graikiniais riešutais, kaštonais, gilėmis

Apsinuodijimas nikotinu

Apsinuodijimas augalais

Bičių įgėlimai

Gyvačių įkandimai

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas