foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

+37068989355
vetcentras@gmail.com
Susisiekite su mumis

Veterinarijos gydyklaErkių sukeliamos ligos šunims

Žiemai artėjant į pabaigą, visi nekantriai laukiame pirmų saulės spindulių, žalios žolės, pasivaikščiojimų gamtoje. Bet retas susimąstome,jog kartu su pavasario ...

Visas straipsnis


Priežiūra prieš ir po operacijos

Kiekvienai planinei operacijai turite registruotis iš anksto. Likus dvylikai valandų iki operacijos gyvūnas turi būti alkinamas. Tai reiškia, kad jis negali gauti jokio pašaro operacijos išvakarėse (nuo 21 valandos). Gyvūnui galima palikti tik vandens. Visos operacijos atliekamos tik su bendra narkoze (gyvūnas visiškai užmiega). ...

Visas straipsnis


Įsigijus naują augintinį

Geriausia šuniuką /     
kačiuką įsigyti 2-3 mėn. amžiaus. Šuniukas / kačiukas turėtų būti bent vieną kartą paskiepytas ir turėti vakcinavimo pažymėjimą, patvirtintą veterinarijos gydytojo ...

Visas straipsnis


Naujiena

draudimas 580

      Tobulėjant medicininei technikai vis plačiau jos naujovės ir galimybės pritaikomos smulkių gyvūnų veterinarijoje.

Echoskopiją kalių ir kačių vaikingumo nustatymui pradėjome naudoti nuo 1995 metų. Per tiek laiko įsitikinome, kad tai pakankamai paprastas, saugus ir neskausmingas būdas nustatyti ne tik vaikingumą ankstyvose stadijose, bet ir su juo susijusias įvairias patologijas. Įprastai šis tyrimas atliekamas greitai, tiriamas gyvūnas nepatiria streso, nenaudojami raminantys medikamentai. Dėl šių priežasčių echoskopija labai dažnai naudojama smulkių gyvūnų veterinarinėje praktikoje.

Šiuolaikiniu echoskopu patelėms neštumą galimą nustatyti jau nuo 20-25 d. po kergimo. Tai svarbu, nes vaikingai patelei turi būti pakeistas šėrimas, nutrauktos treniruotės, varžybos. Kai kurioms patelėms, ypač stambių veislių, vaikingumo išorinių požymių galima ir nepastebėti iki pat vaikingumo pabaigos, ypač jeigu vaisius vienas. Tai nustyti galima tik echoskopu. Kartais rujos metu patelės pabėga ir grįžta po kelių valandų. Tuomet šeimininkui lieka tik spelioti dėl ,, šeimos pagausėjimo”. Į šį klausimą galima atsakyti ištyrus echoskopu po 20-25 dienų.

Echoskopuojant taip pat galima stebėti ar embrionai vystosi, jų gyvybingumą. Nuo 30 vaikingumo dienos jau matosi vaisių judesiai, širdies plakimas.Galima atlikti matavimus. Tirti patelę ypač svarbu jei ji vaikingumo metu suserga ar patiria traumą. Šį tyrimą tikslinga atlikti jeigu sukergtai kalei ar katei atsiranda gausios kraujingos išskyros iš lytinių takų, patelei pakyla kūno temperatūra auksčiau 39 laipsnių, nustoja ėsti, apsinuodija ir t.t.

Pvz.: tyrėme 3 metų amžiaus 35 dienų vaikingumo kalę, ji jautėsi prastai, viduriavo, vėmė, neėdė. Toks stovis tęsėsi 2 sav. Tačiau stebint echoskopu nustatėme, kad embrionai gyvi, vystosi ir auga. Kalė pasveiko ir atsivedė 5 šunelius.

Tiriamo gyvūno savininko pageidavimu, vaizdą , kuris matomas ekrane galime užfiksuoti nuotraukoje, todėl echoskopuojant pacientą kitą kartą tyrimo duomenis galima palyginti su buvusiais. Echoskopijos nuotraukas galime persiūsti internetu. Šiuo metu tai ypač svarbu veisėjams, kurie veža savo augintines kergimui į užsienį. Nustačius vaikingumą informuojmas patino savininkas.

Echoskopo pagalba reikalinga ir diagnozuojant gimdymo patologijas.

Pvz.: naktį kalė atsivedė 4 šunelius, po to nurimo, tačiau nenorėjo vaiksčioti, jautėsi prastai, neėdė. Praėjus 5 val. po paskutinio šuniuko atsivedimo ryte šeimininkai kreipėsi į gydyklą. Echoskopu nustatėme ,kad dar yra vienas šunelis, tačiau jau negyvas. Kalė buvo skubiai operuota.

Manome, kad echoskopija yra greitas ir visiems prieinamas tyrimas , suteikiantis daug informacijos apie mūsų augintinių sveikatą.

  

 

Rita Žilinskienė 
Šaltinis "Didysis šuo"


 175x175

  Tel.: 8 5 2387371

Mob.: +370 689 89355


Darbo laikas:

 I- V   08 - 20 val.
   VI   09 - 15 val.

 VII  nedirbame


 Adresas:

 Fabijoniškių g. 61

 Vilnius   07110

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukasCopyright © 2017 Ritos Žilinskienės Veterinarijos gydykla